Rohm Semiconductor SDZT15R7.5
Part No.:
SDZT15R7.5
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSDZT15R7.5.pdf
Description:
DIODE ZENER 7.5V 100MW SMD0603
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
SMD0603
1. How to order SDZT15R7.5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the SDZT15R7.5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDZT15R7.5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDZT15R7.5.
7.How to contact us to get technical supports, such as SDZT15R7.5 pin diagram, SDZT15R7.5 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SDZT15R7.5
Part Number SDZT15R7.5
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Tolerance ±5%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 400 V
Operating Temperature 150°C