Banner Engineering Corporation SL30VB6V W/30
Part No.:
SL30VB6V W/30
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Photointerrupters - Slot Type - Transistor Output
Package:
Module, Wire Leads, Slot Type
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSL30VB6V W/30.pdf
Description:
SLOT WIDTH: 30 MM; INPUT: 10-30V
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
SL30
Package/Case:
Module, Wire Leads, Slot Type
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensing Distance:
1.181" (30mm)
Sensing Method:
Through-Beam
Output Configuration:
NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Current - DC Forward (If) (Max):
Current - Collector (Ic) (Max):
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
Response Time:
1ms
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
1. How to order SL30VB6V W/30 on DeepFinds Electronics?
3. Are the SL30VB6V W/30 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SL30VB6V W/30?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SL30VB6V W/30.
Image SL30VB6V W/30
Part Number SL30VB6V W/30
Manufacturer Banner Engineering Corporation
Series SL30
Package/Case Module, Wire Leads, Slot Type
Packaging Box
Product Status Active
Sensing Distance 1.181" (30mm)
Sensing Method Through-Beam
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Response Time 1ms
Operating Temperature -40°C ~ 70°C