Micro Commercial Co SMA1EZ250D5HE3-TP
Part No.:
SMA1EZ250D5HE3-TP
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSMA1EZ250D5HE3-TP.pdf
Description:
DIODE ZENER 250V 1W DO214AC
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
250 V
Tolerance:
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
2000 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 190 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA1EZ250D5HE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the SMA1EZ250D5HE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA1EZ250D5HE3-TP?
Image SMA1EZ250D5HE3-TP
Part Number SMA1EZ250D5HE3-TP
Product Status Last Time Buy
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 250 V
Tolerance -
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 2000 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 190 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)