Micro Commercial Co SMA2EZ68D5HE3-TP
Part No.:
SMA2EZ68D5HE3-TP
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSMA2EZ68D5HE3-TP.pdf
Description:
DIODE ZENER 68V 2W DO214AC
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
68 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
2 W
Impedance (Max) (Zzt):
75 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 51.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA2EZ68D5HE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the SMA2EZ68D5HE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA2EZ68D5HE3-TP?
Image SMA2EZ68D5HE3-TP
Part Number SMA2EZ68D5HE3-TP
Product Status Last Time Buy
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V
Tolerance ±5%
Power - Max 2 W
Impedance (Max) (Zzt) 75 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 51.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)