Micro Commercial Co SMA3EZ110D5-TP
Part No.:
SMA3EZ110D5-TP
Description:
DIODE ZENER 110V 3W DO214AC
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
110 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
3 W
Impedance (Max) (Zzt):
225 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 83.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA3EZ110D5-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the SMA3EZ110D5-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA3EZ110D5-TP?
Image SMA3EZ110D5-TP
Part Number SMA3EZ110D5-TP
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 110 V
Tolerance ±5%
Power - Max 3 W
Impedance (Max) (Zzt) 225 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 83.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)