Micro Commercial Co SMA3EZ22D5-TP
Part No.:
SMA3EZ22D5-TP
Description:
DIODE ZENER 22V 3W DO214AC
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
3 W
Impedance (Max) (Zzt):
8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 16.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMA3EZ22D5-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the SMA3EZ22D5-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA3EZ22D5-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA3EZ22D5-TP.
Image SMA3EZ22D5-TP
Part Number SMA3EZ22D5-TP
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Tolerance ±5%
Power - Max 3 W
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 16.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)