Microchip Technology SMAJ5928E3/TR13
Part No.:
SMAJ5928E3/TR13
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSMAJ5928E3/TR13.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 3W DO214AC
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±20%
Power - Max:
3 W
Impedance (Max) (Zzt):
7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 9.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
DO-214AC (SMAJ)
1. How to order SMAJ5928E3/TR13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the SMAJ5928E3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ5928E3/TR13?
Image SMAJ5928E3/TR13
Part Number SMAJ5928E3/TR13
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±20%
Power - Max 3 W
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 9.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C