onsemi STD110N02RT4G-VF01
Part No.:
STD110N02RT4G-VF01
Manufacturer:
onsemi
Category:
FETs, MOSFETs
Package:
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Description:
MOSFET N-CH 24V 32A/110A DPAK
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
FET Type:
N-Channel
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):
24 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
32A (Ta), 110A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
4.6mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
28 nC @ 4.5 V
Vgs (Max):
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
3440 pF @ 20 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
2.88W (Ta), 110W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DPAK-3
1. How to order STD110N02RT4G-VF01 on DeepFinds Electronics?
3. Are the STD110N02RT4G-VF01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STD110N02RT4G-VF01?
Image STD110N02RT4G STD110N02RT4G-VF01
Part Number STD110N02RT4G STD110N02RT4G-VF01
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
FET Type N-Channel N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide) MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 24 V 24 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Ta) 32A (Ta), 110A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V 4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.6mOhm @ 20A, 10V 4.6mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA 2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 4.5 V 28 nC @ 4.5 V
Vgs (Max) ±20V ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3440 pF @ 20 V 3440 pF @ 20 V
FET Feature - -
Power Dissipation (Max) 1.5W (Ta), 110W (Tc) 2.88W (Ta), 110W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)