STMicroelectronics STGIPS35K60L1
Part No.:
STGIPS35K60L1
Category:
Power Driver Modules
Package:
22-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSTGIPS35K60L1.pdf
Description:
MODULE IPM SLLIMM SDIP-22L
Shipping
Inventory:111
Series:
SLLIMM™
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
1 Phase
Current:
35 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order STGIPS35K60L1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the STGIPS35K60L1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STGIPS35K60L1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STGIPS35K60L1.
Image STGIPS35K60L1
Part Number STGIPS35K60L1
Manufacturer STMicroelectronics
Series SLLIMM™
Package/Case 22-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm)
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Type IGBT
Configuration 1 Phase
Current 35 A
Voltage 600 V