STMicroelectronics STL15N3LLH5
Part No.:
STL15N3LLH5
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSTL15N3LLH5.pdf
Description:
MOSFET N-CH 30V 15A POWERFLAT
Series:
STripFET™
Drain to Source Voltage (Vdss):
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
15A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
5.4mOhm @ 7.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
12 nC @ 4.5 V
Vgs (Max):
±22V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
1500 pF @ 25 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
2W (Ta), 50W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PowerFlat™ (3.3x3.3)
1. How to order STL15N3LLH5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the STL15N3LLH5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STL15N3LLH5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STL15N3LLH5.
Image STL15N3LLH5
Part Number STL15N3LLH5
Manufacturer STMicroelectronics
Series STripFET™
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.4mOhm @ 7.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12 nC @ 4.5 V
Vgs (Max) ±22V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1500 pF @ 25 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 2W (Ta), 50W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)