STMicroelectronics STL75N3LLZH5
Part No.:
STL75N3LLZH5
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSTL75N3LLZH5.pdf
Description:
MOSFET N-CH 30V 75A POWERFLAT
Series:
STripFET™ V
Drain to Source Voltage (Vdss):
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
75A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
6.1mOhm @ 9.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
11.8 nC @ 4.5 V
Vgs (Max):
±18V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
1510 pF @ 25 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
60W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PowerFlat™ (5x6)
1. How to order STL75N3LLZH5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the STL75N3LLZH5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STL75N3LLZH5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STL75N3LLZH5.
Image STL75N3LLZH5
Part Number STL75N3LLZH5
Manufacturer STMicroelectronics
Series STripFET™ V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.1mOhm @ 9.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11.8 nC @ 4.5 V
Vgs (Max) ±18V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1510 pF @ 25 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 60W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)