STMicroelectronics STPS30H100CR
Part No.:
STPS30H100CR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSTPS30H100CR.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOT 100V 15A I2PAK
Shipping
Inventory:916
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
800 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 175°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
I2PAK
1. How to order STPS30H100CR on DeepFinds Electronics?
3. Are the STPS30H100CR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STPS30H100CR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STPS30H100CR.
Image STPS30H100CR
Part Number STPS30H100CR
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C