onsemi SZBZX84B18LT1G
Part No.:
SZBZX84B18LT1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZBZX84B18LT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 250MW SOT23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZBZX84B18LT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZBZX84B18LT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZBZX84B18LT1G?
Image SZBZX84B18LT1G
Part Number SZBZX84B18LT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance ±2%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)