onsemi SZBZX84B7V5LT1G
Part No.:
SZBZX84B7V5LT1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZBZX84B7V5LT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 7.5V 250MW SOT23-3
Series:
SZBZX84BxxxLT1G
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZBZX84B7V5LT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZBZX84B7V5LT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZBZX84B7V5LT1G?
Image SZBZX84B7V5LT1G
Part Number SZBZX84B7V5LT1G
Manufacturer onsemi
Series SZBZX84BxxxLT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Tolerance ±2%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)