onsemi SZBZX84B8V2LT1G
Part No.:
SZBZX84B8V2LT1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZBZX84B8V2LT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 8.2V 250MW SOT23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
8.2 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
700 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZBZX84B8V2LT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZBZX84B8V2LT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZBZX84B8V2LT1G?
Image SZBZX84B8V2LT1G
Part Number SZBZX84B8V2LT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Tolerance ±2%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)