onsemi SZBZX84C10ET1G
Part No.:
SZBZX84C10ET1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZBZX84C10ET1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZBZX84C10ET1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZBZX84C10ET1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZBZX84C10ET1G?
Image SZBZX84C10ET1G
Part Number SZBZX84C10ET1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±6%
Power - Max 225 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)