onsemi SZBZX84C2V4LT1G
Part No.:
SZBZX84C2V4LT1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZBZX84C2V4LT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.4V 250MW SOT23-3
Series:
SZBZX84CxxxLT1G
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
2.4 V
Tolerance:
±8%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZBZX84C2V4LT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZBZX84C2V4LT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZBZX84C2V4LT1G?
Image SZBZX84C2V4LT1G
Part Number SZBZX84C2V4LT1G
Manufacturer onsemi
Series SZBZX84CxxxLT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Tolerance ±8%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)