onsemi SZBZX84C39ET1G
Part No.:
SZBZX84C39ET1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZBZX84C39ET1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 225MW SOT23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZBZX84C39ET1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZBZX84C39ET1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZBZX84C39ET1G?
Image SZBZX84C39ET1G
Part Number SZBZX84C39ET1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance ±5%
Power - Max 225 mW
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)