onsemi SZBZX84C3V3ET1G
Part No.:
SZBZX84C3V3ET1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZBZX84C3V3ET1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.3 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZBZX84C3V3ET1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZBZX84C3V3ET1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZBZX84C3V3ET1G?
Image SZBZX84C3V3ET1G
Part Number SZBZX84C3V3ET1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Tolerance ±6%
Power - Max 225 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)