onsemi SZMM3Z15VT1G
Part No.:
SZMM3Z15VT1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMM3Z15VT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 15V 300MW SOD323
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order SZMM3Z15VT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMM3Z15VT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMM3Z15VT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMM3Z15VT1G.
Image SZMM3Z15VT1G
Part Number SZMM3Z15VT1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C