onsemi SZMM3Z36VT1G
Part No.:
SZMM3Z36VT1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMM3Z36VT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 36V 300MW SOD323
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
36 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-323
1. How to order SZMM3Z36VT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMM3Z36VT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMM3Z36VT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMM3Z36VT1G.
Image SZMM3Z36VT1G
Part Number SZMM3Z36VT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C