onsemi SZMM3Z3V9ST1G
Part No.:
SZMM3Z3V9ST1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMM3Z3V9ST1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOD323
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-323
1. How to order SZMM3Z3V9ST1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMM3Z3V9ST1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMM3Z3V9ST1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMM3Z3V9ST1G.
Image SZMM3Z3V9ST1G
Part Number SZMM3Z3V9ST1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±3%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C