onsemi SZMM5Z18VT5G
Part No.:
SZMM5Z18VT5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMM5Z18VT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 500MW SOD523
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±6.39%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOD-523
1. How to order SZMM5Z18VT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMM5Z18VT5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMM5Z18VT5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMM5Z18VT5G.
Image SZMM5Z18VT5G
Part Number SZMM5Z18VT5G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance ±6.39%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)