onsemi SZMM5Z39VT1G
Part No.:
SZMM5Z39VT1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMM5Z39VT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 500MW SOD523
Series:
SZMM5ZxxxT1G
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5.13%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
SOD-523
1. How to order SZMM5Z39VT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMM5Z39VT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMM5Z39VT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMM5Z39VT1G.
Image SZMM5Z39VT1G
Part Number SZMM5Z39VT1G
Manufacturer onsemi
Series SZMM5ZxxxT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance ±5.13%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)