onsemi SZMM5Z4V3T1G
Part No.:
SZMM5Z4V3T1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMM5Z4V3T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD523
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-523
1. How to order SZMM5Z4V3T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMM5Z4V3T1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMM5Z4V3T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMM5Z4V3T1G.
Image SZMM5Z4V3T1G
Part Number SZMM5Z4V3T1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Tolerance ±7%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C