onsemi SZMMBZ33VALT1G
Part No.:
SZMMBZ33VALT1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Zener Diode Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMBZ33VALT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
SZMMBZxxxALT1G
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 26 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order SZMMBZ33VALT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMBZ33VALT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMBZ33VALT1G?
Image SZMMBZ33VALT1G
Part Number SZMMBZ33VALT1G
Manufacturer onsemi
Series SZMMBZxxxALT1G
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 26 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)