onsemi SZMMSZ10T1G
Part No.:
SZMMSZ10T1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ10T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ10T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ10T1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ10T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ10T1G.
Image SZMMSZ10T1G
Part Number SZMMSZ10T1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C