onsemi SZMMSZ11T1G
Part No.:
SZMMSZ11T1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ11T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 500MW SOD123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ11T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ11T1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ11T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ11T1G.
Image SZMMSZ11T1G
Part Number SZMMSZ11T1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C