onsemi SZMMSZ12T3G
Part No.:
SZMMSZ12T3G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ12T3G.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ12T3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ12T3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ12T3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ12T3G.
Image SZMMSZ12T3G
Part Number SZMMSZ12T3G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C