onsemi SZMMSZ15ET1G
Part No.:
SZMMSZ15ET1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ15ET1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ15ET1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ15ET1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ15ET1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ15ET1G.
Image SZMMSZ15ET1G
Part Number SZMMSZ15ET1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C