onsemi SZMMSZ24T1G
Part No.:
SZMMSZ24T1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ24T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ24T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ24T1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ24T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ24T1G.
Image SZMMSZ24T1G
Part Number SZMMSZ24T1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C