onsemi SZMMSZ4V7T1G
Part No.:
SZMMSZ4V7T1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ4V7T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ4V7T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ4V7T1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ4V7T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ4V7T1G.
Image SZMMSZ4V7T1G
Part Number SZMMSZ4V7T1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C