onsemi SZMMSZ6V8T1G
Part No.:
SZMMSZ6V8T1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ6V8T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.8 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ6V8T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ6V8T1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ6V8T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ6V8T1G.
Image SZMMSZ6V8T1G
Part Number SZMMSZ6V8T1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C