onsemi SZMMSZ8V2T1G
Part No.:
SZMMSZ8V2T1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZMMSZ8V2T1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
8.2 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
700 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order SZMMSZ8V2T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZMMSZ8V2T1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZMMSZ8V2T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZMMSZ8V2T1G.
Image SZMMSZ8V2T1G
Part Number SZMMSZ8V2T1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V
Tolerance ±5%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C