onsemi SZNZ8F33VSMX2WT5G
Part No.:
SZNZ8F33VSMX2WT5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-XDFN
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZNZ8F33VSMX2WT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 250MW 2-X2DFNW
Manufacturer:
onsemi
Series:
NZ8F
Package/Case:
2-XDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±2.3%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 26 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount, Wettable Flank
Supplier Device Package:
2-X2DFNW (1x0.6)
1. How to order SZNZ8F33VSMX2WT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZNZ8F33VSMX2WT5G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNZ8F33VSMX2WT5G?
Image SZNZ8F33VSMX2WT5G
Part Number SZNZ8F33VSMX2WT5G
Manufacturer onsemi
Series NZ8F
Package/Case 2-XDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Tolerance ±2.3%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 26 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)