onsemi SZNZ8F3V6MX2WT5G
Part No.:
SZNZ8F3V6MX2WT5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZNZ8F3V6MX2WT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.6V 250MW 2-X2DFNW
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.6 V
Tolerance:
±6.94%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
2-X2DFNW (1x0.6)
1. How to order SZNZ8F3V6MX2WT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZNZ8F3V6MX2WT5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNZ8F3V6MX2WT5G?
Image SZNZ8F3V6MX2WT5G
Part Number SZNZ8F3V6MX2WT5G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Tolerance ±6.94%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)