onsemi SZNZ8F47VSMX2WT5G
Part No.:
SZNZ8F47VSMX2WT5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZNZ8F47VSMX2WT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 47V 250MW 2-X2DFNW
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
47 V
Tolerance:
±2.3%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
170 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 38 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
2-X2DFNW (1x0.6)
1. How to order SZNZ8F47VSMX2WT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZNZ8F47VSMX2WT5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNZ8F47VSMX2WT5G?
Image SZNZ8F47VSMX2WT5G
Part Number SZNZ8F47VSMX2WT5G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V
Tolerance ±2.3%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 170 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 38 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)