onsemi SZNZ9F10VST5G
Part No.:
SZNZ9F10VST5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-923
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZNZ9F10VST5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 250MW SOD923
Manufacturer:
onsemi
Series:
SZNZ9F2V4ST5G
Package/Case:
SOD-923
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±2.2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SZNZ9F10VST5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZNZ9F10VST5G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNZ9F10VST5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNZ9F10VST5G.
Image SZNZ9F10VST5G
Part Number SZNZ9F10VST5G
Manufacturer onsemi
Series SZNZ9F2V4ST5G
Package/Case SOD-923
Packaging Bulk
Product Status Discontinued
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±2.2%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)