onsemi SZNZ9F12VT5G
Part No.:
SZNZ9F12VT5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZNZ9F12VT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 250MW SOD923
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SZNZ9F12VT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZNZ9F12VT5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNZ9F12VT5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNZ9F12VT5G.
Image SZNZ9F12VT5G SZNZ9F12VT5G
Part Number SZNZ9F12VT5G SZNZ9F12VT5G
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SOD-923 SOD-923
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Discontinued
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V 12 V
Tolerance ±5% ±5%
Power - Max 250 mW 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V 100 nA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)