onsemi SZNZ9F4V7ST5G
Part No.:
SZNZ9F4V7ST5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-923
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZNZ9F4V7ST5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 250MW SOD923
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SOD-923
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SZNZ9F4V7ST5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZNZ9F4V7ST5G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNZ9F4V7ST5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNZ9F4V7ST5G.
Image SZNZ9F4V7ST5G
Part Number SZNZ9F4V7ST5G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-923
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance -
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)