onsemi SZNZ9F5V1T5G
Part No.:
SZNZ9F5V1T5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsSZNZ9F5V1T5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 5.1V 250MW SOD923
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
5.1 V
Tolerance:
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 1.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SZNZ9F5V1T5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the SZNZ9F5V1T5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNZ9F5V1T5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNZ9F5V1T5G.
Image SZNZ9F5V1T5G
Part Number SZNZ9F5V1T5G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SOD-923
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Tolerance -
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)