TE Connectivity AMP Connectors T1320480150-000
Part No.:
T1320480150-000
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Category:
Heavy Duty Connector Housings, Hoods, Bases
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsT1320480150-000.pdf
Description:
H48B-TG-RO-M50
Manufacturer:
TE Connectivity AMP Connectors
Series:
HB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Hood
Style:
Top Entry
Size:
H48B
Lock Location:
Locking Clip (1) on Base Bottom
Thread Size:
M50
Size / Dimension:
5.197" L x 3.465" W x 4.193" H (132.00mm x 88.00mm x 106.50mm)
Housing Color:
Gray
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Housing Material:
Aluminum Alloy, Die Cast
Housing Finish:
Powder Coated
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
1. How to order T1320480150-000 on DeepFinds Electronics?
3. Are the T1320480150-000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T1320480150-000?
Image T1320480150-000
Part Number T1320480150-000
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Series HB
Packaging Bulk
Product Status Active
Connector Type Hood
Style Top Entry
Size H48B
Lock Location Locking Clip (1) on Base Bottom
Thread Size M50
Size / Dimension 5.197" L x 3.465" W x 4.193" H (132.00mm x 88.00mm x 106.50mm)
Housing Color Gray
Features -
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Housing Material Aluminum Alloy, Die Cast
Housing Finish Powder Coated
Operating Temperature -40°C ~ 125°C