STMicroelectronics T410-600T
Part No.:
T410-600T
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TRIACs
Package:
TO-220-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsT410-600T.pdf
Description:
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
TO-220-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Triac Type:
Logic - Sensitive Gate
Voltage - Off State:
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max):
4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
30A, 31A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
10 mA
Current - Hold (Ih) (Max):
15 mA
Configuration:
Single
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220
1. How to order T410-600T on DeepFinds Electronics?
3. Are the T410-600T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T410-600T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of T410-600T.
7.How to contact us to get technical supports, such as T410-600T pin diagram, T410-600T datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image T410-600T T410-600B T410-800H T410-600B-TR T410-600H
Part Number T410-600T T410-600B T410-800H T410-600B-TR T410-600H
Series - - - - -
Packaging Tube Tube Tube Tape & Reel (TR) Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Off State 600 V 600 V 800 V 600 V 600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A 4 A 4 A 4 A 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V 1.3 V 1.3 V 1.3 V 1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 30A, 31A 30A, 31A 30A, 31A 30A, 31A 30A, 31A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA 10 mA 10 mA 10 mA 10 mA
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA