YAGEO TC124-FR-075K1L
Part No.:
TC124-FR-075K1L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTC124-FR-075K1L.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804
Manufacturer:
YAGEO
Series:
TC124
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
5.1k
Tolerance:
±1%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)