YAGEO TC124-JR-0733RL
Part No.:
TC124-JR-0733RL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTC124-JR-0733RL.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804
Manufacturer:
YAGEO
Series:
TC124
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
33
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
62.5mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
1. How to order TC124-JR-0733RL on DeepFinds Electronics?
3. Are the TC124-JR-0733RL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC124-JR-0733RL?
Image TC124-JR-0710KL TC124-FR-0710KL TC124-JR-0747KL TC124-JR-0733RL TC124-JR-071KL
Part Number TC124-JR-0710KL TC124-FR-0710KL TC124-JR-0747KL TC124-JR-0733RL TC124-JR-071KL
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Series TC124 TC124 TC124 TC124 TC124
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Circuit Type Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance (Ohms) 10k 10k 47k 33 1k
Tolerance ±5% ±1% ±5% ±5% ±5%
Number of Resistors 4 4 4 4 4
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
Number of Pins 8 8 8 8 8
Power Per Element 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Grade Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
Qualification AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM DDRAM, SDRAM
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)