Infineon Technologies TC357TH64F300SABKXUMA1
Part No.:
TC357TH64F300SABKXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Microcontrollers
Package:
292-LFBGA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTC357TH64F300SABKXUMA1.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 292LFBGA
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
292-LFBGA
Series:
AURIX™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
TriCore™
Core Size:
32-Bit 5-Core
Speed:
300MHz
Connectivity:
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, I2C, LINbus, QSPI, SENT
Peripherals:
DMA, I2S, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
Program Memory Size:
4MB (4M x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
128K x 8
RAM Size:
960K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.97V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 16x8b SAR
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order TC357TH64F300SABKXUMA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TC357TH64F300SABKXUMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC357TH64F300SABKXUMA1?
Image TC357TH64F300SABKXUMA1
Part Number TC357TH64F300SABKXUMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Package/Case 292-LFBGA
Series AURIX™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Programmable Not Verified
Core Processor TriCore™
Core Size 32-Bit 5-Core
Speed 300MHz
Connectivity ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, I2C, LINbus, QSPI, SENT
Peripherals DMA, I2S, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O -
Program Memory Size 4MB (4M x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size 128K x 8
RAM Size 960K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.97V ~ 5.5V
Data Converters A/D 16x8b SAR
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)