Cal-Chip Electronics, Inc. TCKID156DT
Part No.:
TCKID156DT
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 10% 2917
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
TC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TCKID156DT on DeepFinds Electronics?
3. Are the TCKID156DT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCKID156DT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCKID156DT.
7.How to contact us to get technical supports, such as TCKID156DT pin diagram, TCKID156DT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TCKID156DT
Part Number TCKID156DT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series TC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)