Cal-Chip Electronics, Inc. TCKID226CT
Part No.:
TCKID226CT
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 2312
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
TC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TCKID226CT on DeepFinds Electronics?
3. Are the TCKID226CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCKID226CT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCKID226CT.
7.How to contact us to get technical supports, such as TCKID226CT pin diagram, TCKID226CT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TCKID226CT
Part Number TCKID226CT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series TC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)