Cal-Chip Electronics, Inc. TCKOJ336ATLSR600
Part No.:
TCKOJ336ATLSR600
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
TANT 10% 6.3V 33UF A LSR 600
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
TC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TCKOJ336ATLSR600 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TCKOJ336ATLSR600 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCKOJ336ATLSR600?
Image TCKOJ336ATLSR600
Part Number TCKOJ336ATLSR600
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series TC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)