Infineon Technologies TDB6HK180N22RRPB11BPSA1
Part No.:
TDB6HK180N22RRPB11BPSA1
Module
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsTDB6HK180N22RRPB11BPSA1.pdf
Series:
ECOPACK®2
Voltage - Off State:
2.2 kV
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
70 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
Current - Hold (Ih) (Max):
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Chassis Mount
1. How to order TDB6HK180N22RRPB11BPSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the TDB6HK180N22RRPB11BPSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TDB6HK180N22RRPB11BPSA1?
Image TDB6HK180N22RRPB11BPSA1
Part Number TDB6HK180N22RRPB11BPSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series ECOPACK®2
Number of SCRs, Diodes 3 SCRs, 3 Diodes
Voltage - Off State 2.2 kV
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 70 mA
Current - Hold (Ih) (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)